
ZASTOSOWANIE
Tynk BETON to unikalne pokrycie dekoracyjne imitujące beton . To cienkowarstwowy tynk wapienno-polimerowy przeznaczony do wykonywania trwałych aplikacji wewnątrz pomieszczeń, o fakturze wynikającej z rodzaju użytego narzędzia i techniki aplikacyjnej. Stosowany do wyprawy ścian i sufitów w pomieszczeniach mieszkalnych, a także obiektów użyteczności publicznej. Beton TG ma bardzo wysoką odporność na wilgoć oraz glony. Jest doskonale oddychający i trwały. Odporny na mycie. W przypadku zabrudzenia zagłębień, najlepiej wypłukać brud używając spryskiwacza do kwiatków z wodą i niewielkim dodatkiem detergentu, po czym wytrzeć czystą szmatką.
SPOSÓB UŻYCIA
Beton TG wymaga podłoża mocno związanego, suchego, oczyszczonego ze starych, łuszczących się powłok malarskich, równego, bez spękań, wolnego od kurzu i tłustych plam. Powierzchnie pomalowane wcześniej farbami klejowymi trzeba dokładnie oczyścić do odsłonięcia właściwego podłoża. Słabo związane podłoża należy zagruntować głęboko penetrującym gruntem firmy LUXMAL a następnie zagruntować dwukrotnie
FARBĄ PODKŁADOWĄ ,, KWARC TG ” pod tynk dekoracyjny w kolorze zbliżonym. Po wyschnięciu podkładów nie wcześniej niż 12 godz. nanosić tynk na grubość ziarna podobnie jak tynk baranek, zaczynając od góry w poziomie, łącząc na mokro sąsiednie pasy, delikatnie wygładzając różnice w mokrym tynku, przerywając pracę tylko na załamaniach ścian. Po wstępnym odparowaniu wygładzić nierdzewną szpachlą pręgi i zgrubienia powstałe podczas nakładania(Paca do stiuka firmy PAVAN). Po około 20 minutach zacząć sprawdzać czy tynk nie przykleja się do zewnętrznej części dłoni, bo wtedy nadaje się do wyblichowania okrągłymi ruchami podobnie jak filcóje się tynki klasy( 4F)wrazie potrzeby zraszać tynkwodą ze spryskiwacza . Można wydrapać tak zwane,, raki” kantem szpachli uzyskując różne odcienie ubytków. Po wyschnięciu po około 12 godz. Delikatnie przeszlifować, odkurzyć i przystąpić dwukrotnie do impregnacji w odstępach kilku godzin. Do impregnacji stosować produkt firmy Luxmal (PRZECIERKA) najlepiej pędzlem zgodnie z kierunkiem wzoru. Unikać przeciągów i nagrzanych ścian.
FILM - JAK WYKONAĆ
DANE TECHNICZNE |
ATESTY I NORMY Posiada Atest Higieniczny nr HK/B/0605/02/2009 |
Pliki do pobrania:
OCHRONA I BEZPIECZEŃSTWO
Chronić przed dziećmi, spożyciem, kontaktem z oczami, przedłużającym się kontaktem ze skórą.
W wypadku kontaktu z oczami, przemyć dużą ilością wody i skontaktować się z lekarzem. Pomieszczenia zamknięte w czasie prac malarskich i po ich zakończeniu należy starannie wywietrzyć do zaniku specyficznego zapachu. Po tym okresie nadaje się do użytku.
Nie wylewać do kanalizacji lub ciągów. Podane informacje wynikają z posiadanej najlepszej wiedzy i doświadczenia w wyjątkowych wypadkach mogą nie mieć zastosowania do właściwości i stanu konkretnego podłoża, które będzie pokrywane.
Dlatego zalecane jest wykonanie próbnej aplikacji fragmentu podłoża przed malowaniem całej powierzchni.